You need these materials for class. It's recommended that you buy the lab kit from us for $75.00, but you also have the option to get all the parts on your own. Please let us know if you want to buy the lab kit from us so we can order enough parts for everyone.
2. Maker Pass
You need space and tools to work on your assignments and projects, so it's highly recommended that you get a maker pass for $75.00. Instructions here.
150373079908/25/201711:59pm
Additional Comments:
Rubric
Can't change a rubric once you've started using it.